Super User

Super User

úterý, 07 září 2021 08:27

Puncovní značky

bbjewelry puncovni znacky

čtvrtek, 05 září 2019 18:42

Péče o šperky

Péče o zlaté, pozlacené a rhodiované stříbrné šperky, péče o ocelové šperky
Mnohé stříbrné šperky či šperky ze slitiny kovů mají i ochranný povrch vytvořen z jiných drahých kovů (např. zlato, rhodium), které zajistí vyšší odolnost a trvanlivost lesku.
Pozlacené šperky nebo šperky s povrchem upraveným drahým kovem, mají vlastnosti drahého kovu, dokud nedojde k narušení povrchu.

Nový šperk je krásný, třpytivý, bez škrábanců a deformací. Aby byl takový i po dlouhodobém nošení, vyžaduje péči. Je to jednoduché, stačí dodržovat několik základních rad a pravidel.
- K čištění šperků používejte prostředky k tomu určené. Existuje velký výběr speciálních hadříků, roztoků nebo krémů vyrobených právě na čištění šperků. Šperky se dají čistit také ultrazvukem.
- Při domácích pracích, sportování, sprchování a na noc šperky odkládejte.
- Chraňte je před nárazy, kontaktem s tvrdými předměty, chemickými látkami, kosmetikou a agresivními čisticími prostředky.
- Platí zásada: šperky nandavejte jako poslední, ale jako první je sundejte po návratu domů. Lak na vlasy, parfém či lidský pot jsou pro šperky nepřátelské.
- Šperky nenoste do bazénu, sauny ani do moře.
- Vyhněte se vodě, pokud jsou kameny na vašich špercích lepené.

Čištění šperků
Šperky je možné čistit více způsoby. Nejjednodušší je leštění speciální utěrkou. Zvláště u jemných šperků či řetízků je potřeba čistit s citem. Dejte si pozor i na stříbrné šperky, které jsou měkké a mohly by se vyvinutou silou snadno poškodit.
Pokud potřebujete vyčistit šperk důkladněji, můžete použít chemické čističe, které se prodávají ve formě lázně či pěny. Při jejich použití vždy dbejte pokynů uvedených na obalu výrobku. Ne každý čistič je vhodný například pro šperk s perlami nebo s lepenými kameny.

Černání (oxidace) šperků
Černání neboli oxidace se týká většiny šperků. Hlavně stříbrné šperky časem oxidují, přičemž matní a černají. Jedná se o přirozený proces. Neznamená to, že materiál šperků je nekvalitní. Vysoká vlhkost vzduchu nebo kyselé prostředí (např. pH pokožky) oxidaci zrychlují.
Z těchto důvodů jsou naše stříbrné šperky rhodiované, kdy rhodium oxidaci zabraňuje. Zoxidovaný šperk se dá bez problémů vyleštit a znova rhodiovat.

POKYNY PRO SPRÁVNÉ POUŽÍVÁNÍ A OŠETŘOVÁNÍ ŠPERKU
Šperky a voda – šperky chraňte před kontaktem s vodou. Koupání ve sladké i slané vodě se nedoporučuje. Šperk se tímto opotřebuje a pozlacení se rychleji ošoupe.
Šperky a chemikálie – šperky chraňte před kontaktem s chemikáliemi (parfémy, lak na vlasy, krémy, apod.), poškozují Vaše šperky.
Šperky uchovávejte v původní krabičce. Šperky jsou jemné a pokud je více šperků na sobě, může dojít k poškrábání.
Diamanty a přírodní polodrahokamy – zabraňte nárazům na tvrdý povrch. Mohou prasknout, minerály zmatnět.
Stříbro – používáme nejvyšší kvalitu. Stříbro 925/1000. Jsou to slitiny, aby se zvýšila pevnost.Naše šperky jsou potahované platinou, či Rhodiem. Vrstva se časem nošením i vlivem jiných faktorů( viz body výše uvedené) setře a je třeba znovu pokrýt Rhodiem.

Reklamace šperků způsobené nesprávným používáním (viz voda, chemikálie, slaná voda, apod.) a nedodržováním pokynů se nepřijímají.

pondělí, 02 září 2019 19:18

Minerály

Minerály podle znamení   

BERAN 21.3.-20.4. - ametist, diamant, granát, hematit, jaspis, karneol, opál, rubín, turmalín.

BÝK 21.4.-20.5. - achát, aventurín, citrín, diamant, chryzokol, korál, malachit, obsidián, rodochrozit, růženín, safír, smaragd.

BLÍŽENCI 21.5.-20.6. - achát, akvamarín, citrín, chalcedon, jantar, karneol, křišťál, topaz, tygří oko, tyrkys.

RAK 21.6.-20.7. - aventurín, chalcedon, chryzokol, jadeit, jaspis, karneol, korál, měsíční kámen, opál, perla, rodochrozit, smaragd, sodalit.

LEV 21.7.-20.8. - citrín, diamant, granát, chryzoberyl, jantar, křišťál, onyx, rubín, topaz, rurmalín, tygří oko.

PANNA 21.8.-20.9. - ametrín, ametyst, azurit, citrín, hematit, jadeit, jantar, jaspis, karneol, lapis lazuli, opál, rubín, safír, sodalit, topaz, tygří oko.

VÁHY 21.9.-20.10. - akvamarín, diamant, chryzokol, jadeit, jaspis, karneol, korál, malachit, obsidián, perleť, růženín, safír, sugilit, turmalín, tyrkys, záhněda.

ŠTÍR 21.10.-20.11. - achát, ametyst, fluorit, granát, hematit, chalcedon, jadeit, jaspis, korál, malachit, obsidián, opál, rubín, spinel, turmalín.

STŘELEC 21.11.-20.12. - ametyst, apatit, aventurín, chalcedon, chryzokol, lapis lazuli, měsíční kámen, obsidián, opál, růženín, safír, sodalit, topaz, turmalín, zirkon.

KOZOROH 21.12.-20.1. - achát, citrín, diamant, jaspis, křišťál, malachit, měsíční kámen, obsidián, onyx, perleť, safír, turmalín, záhněda.

VODNÁŘ 21.1.-20.2. - akvamarín, amazonit, diamant, fluorit, chalcedon, chryzokol, jadeit, labradorit, malachit, měsíční kámen, onyx, opál, safír, sokolí oko, topaz, turmalín, tyrkys.

RYBY 21.2.-20.3. - achát, akvamarín, ametyst, citrín, fluorit, granát, jadeit, karneol, korál, měsíční kámen, opál, perleť, růženín, safír, tyrkys.

čtvrtek, 11 duben 2019 13:14

DIY s BB

chystáme

pondělí, 08 duben 2019 19:53

Kontakt

Fakturační údaje

Krejčířová Růžena
Srby 111
34601 Horšovský Týn

Tel: +420 792 774 605 infolinka od 9:00 - 14:00!!!
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O nás

Design šperků milujeme a snažíme se do každého kousku dát nutnou eleganci a nadčasovost, aby výsledný look vyhovoval potřebám moderních žen, které se rády zdobí šperkem, který má hlubší smysl.

Kontakt

Fakturační údaje

Krejčířová Růžena
Srby 111
34601 Horšovský Týn

Tel: +420 792 774 605 
info linka od 9:00 - 14:00
Email: obchod@bb-jewelry.cz

Výběr měny